Tarihçe
Şirket Profili
Vizyonumuz
Kalite Politikamız
SEÇ Politikamız
Sertifikalarımız
Tanıtım Filmi
Bilgi Toplumu Hizmetleri
İletişimH A K K I M I Z D A

Tanıtım Filmi


İletişim

SARITAŞ Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

E-mail: saritas@saritas.com.tr
Web: www.saritas.com.trBüyük haritada göster


Merkez
Yukarı Dudullu Organize Sanayi Bölgesi 2. Cad. No:31-33
34775 Ümraniye İstanbul
Tel: 0216 466 49 00
Faks: 0216 466 49 16
Kroki
Koordinatlar: 40.998082, 29.182711
 
 
Gebze
Gebze Organize Sanayi Bölgesi 1900. Sokak No: 1901
41400 Gebze Kocaeli
(yazışma ve gönderi adresimizdir)
Koordinatlar: 40.868031, 29.418734

Tarihçe

SARITAŞ Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Türkiye'de demir çelik sektöründe 50 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren bir öncü kuruluştur. Yurt içinde üretimi olmayan paslanmaz çelik yassı ve uzun mamullerin ithalatını gerçekleştirip, yarı mamul hale getirerek ülke sanayisine sunmaktadır.

1957'de Hüseyin SARITAŞ tarafından kurulan firma, ilk yıllarında her türlü metal hurda ticareti ile uğraşmış, daha sonraları karbon çeliği ve galvanizli çelik ticareti ile çalışmalarına devam etmiştir. 1967 yılında paslanmaz çelik hurdası ve 1970'lerden sonraki yıllarda da gerek paslanmaz çelik levha ve rulo, gerekse yuvarlak çubuk ve boru ticareti ile uğraşan SARITAŞ, şu anki ticari perspektifini o günlerden günümüze dek taşımayı başarmıştır. 1980 yılından sonra paslanmaz çeliğin öneminin ve tüketiminin artmasına paralel olarak firma, sadece paslanmaz çelik mamul konusuna ağırlık vermiştir.

SARITAŞ, 1998 yılında Dudullu Organize Sanayi Bölgesindeki 20.000 m2’lik alanda Türkiye'nin modern anlamda ilk paslanmaz çelik Servis Merkezini kurmuştur. Sarıtaş ilk servis merkezinde, boy kesme, dilme, taşlama/fırçalama hatları, PVC kaplama ve plazma kesim kabiliyetleri ile müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi günümüze kadar sürdürmüştür. Gelişen piyasa koşulları ve değişen ihtiyaçları karşılamak amacıyla SARITAŞ 2008 yılı itibariyle katma değer yaratacak yeni alanlara yönelmiş, Gebze Org. Sanayi bölgesinde 160.000 m2 üzerinde 2 etap da kurmakta olduğu yeni servis merkezleri ile mevcut kabiliyetlerini arttırmıştır.

2012 yılında tamamlanan yatırımlar ile Sarıtaş uzun mamullerdeki geniş stok seviyesi, müşteri taleplerine uygun lama üretimi, yeni son teknoloji ürünü hatları ve geniş kapsamlı plate servis merkezi konsepti ile Sarıtaş dünya klasmanında en büyükler arasındaki yerini sağlamlaştırmıştır.
 

Şirket Profili

Tamamen yerli sermayeli bir özel kuruluş olan SARITAŞ, gerek teknolojisi ve insan kaynağı gerekse pazar payı ile sektörde lider konumunu sürdürmektedir.

Dudullu tesislerinde bulunan boy kesme, dilme, rulodan ruloya ve plakadan plakaya taşlama/fırçalama hatları yanında ve 0.40 mm. den 100 mm. kalınlığa ulaşan geniş stoku ile her sektöre, her ebatta ve her kalitede yassı paslanmaz çelik sunmakta olan Sarıtaş, Gebze tesislerindeki uzun mamul stoğu, lama üretim hatları ve plate servis merkezi ile müşterilerinin bütün ihtiyaçları tek elden karşılamayı amaç edinmiştir. Ülkemizde üretimi olmayan paslanmaz çeliği Sarıtaş dünya devi üreticilerden temin etmektedir.

İthal edilen paslanmaz çelik, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda Servis Merkezinde kullanıma hazırlanmakta ve siparişlerin tüm aşamaları bilgisayar ortamında takip edilmektedir. Stok takibi, satın alma, müşteri bilgileri, üretim, sevkiyat, finans, sertifika ve kalite yönetimi gibi pek çok faaliyet SARITAŞ' ın kendi geliştirdiği SBS (SARITAŞ BİLGİ SİSTEMİ) yazılımı ile kontrol edilmekte, E-SARITAS ile müşterilerinin de sisteme tam entegrasyonunu sağlamaktadır.

Piyasadaki talep doğrultusunda, yassı mamullerden AISI 304 / 304L / 321 / 316 / 316L / 316Ti / 310S / 430 kalite malzemeleri uzun mamullerde AISI 303 /304 / 321 / 316 / 310 sürekli olarak stoklarında bulunduran SARITAŞ, bu kalitelerin haricinde, çeşitli sektörlerde kullanılmak üzere özel kalite paslanmaz çelikleri de müşterilerine tedarik etmektedir.

Kaliteli ürün ve hizmet vermeyi kendine ilke edinmiş olan SARITAŞ, ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemini kurarak 2003 yılı başında TÜV tarafından denetlenmiş ve Nisan 2003’te kalite belgesini, ISO 14001 "Çevre Yönetim Sistemi" ve OHSAS 18001 "İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi" belgelerini ise 2006 yılında almış olup 3'lü Entegre Yönetim Sistemine sahip sayılı kuruluşların arasına girmiştir.

Yıllık 300.000 ton paslanmaz çeliği proses etme kapasitesi ile SARITAŞ, Dudullu ve Gebze Organize Sanayi Bölgesindeki tesislerinde 200’e yakın personel istihdam etmektedir.
 


Vizyonumuz

SARITAŞ'ı paslanmaz çelik sektöründe bir marka olarak en üst düzeye taşımak ve sürekliliğini sağlamak ana hedefimizdir.

Çalışanlarımız; yurdunu her açıdan güzelleştirme ve geliştirme ulusal bilincinde, iyi, dürüst, çağdaş, ileri görüşlü, dünyayla bütünleşmiş ve demokrat bireylerdir. Çalışanlarımızın güvenliği ve mutluluğu ile müşteri memnuniyetinin sağlanması en başta gelen ilkelerimizdir.

Yaptığımız her işi ilk seferinde ve sürekli olarak; emniyet, etkinlik ve ekonomiklik prensipleri içerisinde doğru bir biçimde gerçekleştirerek müşterilerimizin beklentilerini en üst düzeyde karşılayan hizmetler sunmak en büyük uğraşımızdır.Katılımcılık, çağdaş teknoloji, eğitim, modern bir yönetim ve sürekli iyileştirme uğraşılarımızda kullandığımız vazgeçilmez araçlarımızdır.
 

Kalite Politikamız

Sarıtaş Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin kalite politikası;

• Sarıtaş’ı paslanmaz çelik sektöründe bir marka olarak en üst düzeye taşımak ve sürekliliğini sağlamak ana hedefimizdir.

• Çalışanlarımızın güvenliği ve mutluluğu ile müşteri memnuniyetinin sağlanması en başta gelen ilkelerimizdir.

• Yaptığımız her işi ilk seferinde ve sürekli olarak; emniyet, etkinlik ve ekonomiklik prensipleri içerisinde doğru bir biçimde gerçekleştirerek müşterilerimizin beklentilerini en üst düzeyde karşılayan hizmetler sunmak en büyük uğraşımızdır.

• Katılımcılık, çağdaş teknoloji, eğitim, modern bir yönetim ve sürekli iyileştirme uğraşılarımızda kullandığımız vazgeçilmez araçlarımızdır.

• Benim de bir üyesi olduğum Sarıtaş ailesi; hep daha mükemmelini gerçekleştirmek için çalışacaktır.
 

TS EN ISO 9001:2001
Kalite Yönetim Sistemi

ISO 14001: 2004
Çevre Yönetim Sistemi

TS OHSAS 18001
İş Sağlığı ve Güvenliği
Yönetim Sistemi


SEÇ Politikamız

Sarıtaş’ı paslanmaz çelik sektöründe bir marka olarak en üst düzeye taşımak ve sürekliliğini sağlamak ana hedefi doğrultusunda bizler;


• SEÇ (Sağlık, Emniyet, Çevre) konusunda tüm kanun ve yönetmeliklere uyacağımızı,

• SEÇ ile ilgili bütün faaliyetleri “TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi” ve “TS OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi” ne uygun olarak düzenleyip geliştireceğimizi,

• Çevreye zarar vermeyecek ve kaynak kullanımında tasarruf sağlayacak uygun teknoloji ve yöntemleri araştırıp uygulayacağımızı,

• Sarıtaş sınırları içerisinde çalışan personel, taşeron ve ziyarete gelen tüm insanların sağlık ve güvenliğini sağlamak için imkanlar dahilindeki tüm önlemleri alacağımızı,

• Atıkların yaratacağı kirliliğin önlenmesi için, atık miktarlarını ve bu atıkların olumsuz etkilerini azaltıcı önlemleri alacağımızı,

• Makina, araç, cihaz, tezgah, malzeme hareketleri, üretime yardımcı araçlardan kaynaklanan riskleri ve çalışma ortam şartlarından doğan potansiyel tehlikeleri en aza indirgemek için çalışacağımızı,

• Sürekli gelişim anlayışı ile SEÇ politikamızı ve SEÇ yönetim sistemimizi geliştirip, performansımızı durmaksızın arttıracağımızı,

• SEÇ bilincine katkıda bulunmak amacıyla tüm çalışan ve taşeronlarımızı eğiterek bilinçlendireceğimizi, taahhüt ederiz.
 

Sertifikalarımız

TS EN ISO 9001 (2015)
Kalite Yönetim Sistemi
BS OHSAS 18001 (2015)
Güvenlik Yönetim Sistemi
ISO 14001 (2015)
Çevre Kalite Yönetim Sistemi
  ISO 10002 (2014)
Müşteri Memnuniyeti Yönetimi
  TS EN ISO 27001 (2013)
Bilgi Güvenlik Yönetim Sistemi
ISO 9001 (2008)
Kalite Yönetim Sistemi 

Site haritasını görmek için tıklayınız

Bu sayfalar Internet Explorer 6.0, Mozilla Firefox 1.5, Chromium 12.0 ve üzeri tarayıcılar için tasarlanmıştır. Daha eski sürümlerde ya da diğer tarayıcılarda amaçlanan şekilde görüntülenmeyebilir.
Kapatmak için üzerine tıklayınız